Z jakim podarunkiem do noworodka

Czy w Twoim otoczeniu komuś właśnie urodziło się dziecko? Zapewne masz teraz poważny dylemat odnośnie do prezentu, który wypada dać z tej okazji. Pomysłów jest mnóstwo, wszystko zależy od tego, jaką kwotę chcesz przeznaczyć na podarunek i w jak dobrych stosunkach jesteś z daną rodziną. Mamy kilka uniwersalnych propozycji, które można dostosować do możliwości każdej kieszeni.

Pierwszą z nich jest popularny Miś Szumiś i inne zabawki dla noworodka tego typu. Jest ich znacznie więcej niż jedna firma znana z obdarowania swoim produktem brytyjskiej pary książęcej. Tego typu podarunek pomaga uspokoić dziecko, zapewniając mu poziom szumu, do którego był przyzwyczajony przez kilka poprzednich miesięcy życia. Przy okazji będzie fantastyczny dla rodziców, którzy potrzebują sposobów na ukojenie maluszka.

Jeśli uważasz ten pomysł za niewystarczająco dobry, zawsze możesz pójść w stronę praktycznych prezentów. Bardzo popularne są podarunki złożone z produktów pierwszej potrzeby w kształcie jakiejś zabawki, np. roweru. Kołami mogą byś odpowiednio ułożone pieluchy, różnego rodzaju ręczniczki i inne drobiazgi, które przydadzą się w pierwszych miesiącach życia. Mogą tam się również znaleźć odżywki i balsamy z wyższej półki, przetestowane na milion sposobów i w stu procentach bezpieczne dla dziecka. Z tym jednak należy uważać, bo co do zestawu kosmetyków, to rodzice zazwyczaj mają własne preferencje i sami decydują, co dla ich dziecka będzie najbardziej korzystne.

Wiele osób zauważa, że prezent dla maluszka nie jest idealnym rozwiązaniem, na tym etapie ważniejsze jest obdarowanie rodziców czymś, co będzie im ułatwiało życie. Jeśli wiemy, że dziecko jest karmione piersią, możemy zdecydować się na zakup specjalistycznej poduszki do karmienia, dzięki której mama może wygodnie ułożyć sobie dziecko i nie musi go cały czas podtrzymywać w niewygodnej dla siebie pozycji. Poduszki do karmienia mają zazwyczaj kształt rogala, który układa się na linii brzucha. Są też nieco bardziej wymyślne, np. poduszki-kury. W przyszłych miesiącach posłużą one do innych celów, w tym do zabawy dla nieco większego potomka.

Rynek oferuje także propozycję dla nieco bardziej naukowo i rozwojowo podchodzących do dbania o dzieci dorosłych. Dostępnych jest wiele książeczek kontrastowych, które nawet miesięczne dziecko może „czytać”. Wciąż dla wielu osób może wydawać się to zabawną propozycją, ale najnowsze badania naukowe dowodzą, że maluszki chętnie przyglądają się wyraźnym kształtom. Z resztą jest to też pewnego rodzaju wskazówka, o czym dziecku opowiadać, bo nawet zwyczajna kropka może być wstępem do ciekawej historii.

Leave a comment