Popularne czapki wiosenne dla dzieci

Wiosna to pora roku, która wymaga od nas lekkiej zmiany garderoby po zimie. Zamiast grubych wełnianych czapek, przerzucamy się na te znacznie cieńsze i lekkie, chroniące jedynie przed małym wiatrem i wiosennymi podmuchami chłodu. W tym okresie zmiany wymagają oczywiście nie tylko czapki dorosłych, ale również i dzieci. Także one powinny być ubierane lżej, wraz ze wzrastaniem temperatur.

Jaką czapkę wiosenną zakupić dla dziewczynki?

W przypadku czapek wiosennych, warto decydować się przede wszystkim na te wykonane z bawełny. Jest to materiał lekki, naturalny oraz przewiewny. Czapka powinna mieć również domieszkę elastanu, aby dobrze dopasowywała się do głowy i przesadnie jej nie uciskała. Ostatnimi czasy na rynku pojawia się coraz więcej modeli czapek dwustronnych. Z jednej strony zazwyczaj posiadają one jakiś wzór, z drugiej natomiast tylko napis lub są pozbawione jakichkolwiek zdobień. To doskonały wybór, jeśli chodzi o czapkę dla dziewczynki. Jest ona bowiem nietuzinkowa i pozwala dziecku na noszenie czapki w różnej konfiguracji, w zależności od nastroju. Przykładem takiej czapki, jest między innymi ten model: https://www.sklep.kochamczapki.pl/pl/products/dla-dziewczynek/czapki/wiosna-jesien/dwustronna-czapka-sweet-girl-rozm-48-50-cm-9800.html. Występują one oczywiście w różnej kolorystyce, a samo wzornictwo jest niezwykle bogate.

Chłopcy – jakie czapki są dla nich odpowiednie?

Jeśli chodzi o sam materiał, to w tej kwestii różnicy nie ma. Chłopcy jednak zazwyczaj wolą czapki wiosenne dla dzieci nieco bardziej stonowane, utrzymane w delikatniejszej kolorystyce. Również w przypadku czapek im dedykowanych, można znaleźć modne modele dwustronne: https://www.sklep.kochamczapki.pl/pl/products/dla-chlopcow/czapki/wiosna-jesien/czapka-chlopieca-z-myszka-miki-bawelniana-dwustronna-huggo-rozm-50-53-cm-9694.html.

Odpowiednie dla nich będą również proste czapki, jedynie z delikatnymi napisami i w modnej kolorystyce: https://www.sklep.kochamczapki.pl/pl/products/dla-chlopcow/czapki/wiosna-jesien/czapka-na-wiosne-i-jesien-dla-chlopca-follow-the-shore-rozm-51-54-cm-7529.html.

Zarówno dla chłopców jak i dla dziewczynek, warto kupować od razu komplety, zawierające czapkę oraz szalik. Wówczas mamy pewność, że pasują one do siebie, przede wszystkim pod względem kolorystycznym. W przypadku młodszych dzieci, można nieco bardziej pójść w stronę ciekawego zdobnictwa. Czapki z uszami misia czy też kokardkami to propozycje przede wszystkim dla niemowlaków i kilkulatków. Je także można kupić w komplecie z wygodnym kominem.

Leave a comment