Gadżety dla dzieci

W sklepach znajdziemy mnóstwo gadżetów dla małych dzieci. Niektóre z nich bardzo ułatwią nam codzienne funkcjonowanie inne, to po prostu modne, ale zupełnie niepotrzebne sprzęty, które zabiorą nam wolną przestrzeń w domu. Na co warto postawić, a czego unikać? Oto kilka wskazówek dla młodych rodziców.

Uniwersalna zabawka dla najmłodszych Jedną z bardziej pożyteczny zabawek dla najmłodszych dzieci jest mata edukacyjna. Korzystać z niej mogą nawet dwumiesięczne maluszki. Maty edukacyjne sprawiają, że dziecko poznaje świat wszystkimi zmysłami. Zawieszone na macie zabawki mają różne kształty, fakturę, wydają zróżnicowane dźwięki. Dzięki temu zabawa jest jeszcze bardziej fascynująca i trwa znacznie dłużej. Wybierając matę dla naszego dziecka sprawdźmy czy posiada ona wszelkie niezbędne atesty. To one są dowodem na to, że zabawka jest całkowicie bezpieczna, nie zawiera żadnych szkodliwych substancji, czy niebezpiecznych elementów, które mogłyby spowodować zadławienie dziecka.

Coś dla starszaków

Starsze dzieci z pewnością ucieszą się, gdy dostaną rowerki dla dzieci. To zabawka, której lata temu marzył chyba każdy z nas w dzieciństwie. W ostatnich latach prawdziwym hitem stały się rowerki biegowe, są one przeznaczone dla najmłodszych dzieci. Mogą z nich korzystać nawet osiemnastomiesięczne berbecie. Jazda na rowerku biegowym ma wiele zalet. Po pierwsze poprawia koordynację ruchową i poczucie równowagi. Jest świetnym treningiem przed nauką na tradycyjnym rowerze.

Coś dla małych podróżników

Jeżeli kochamy podróżowanie to z pewnością przyda nam się łóżeczko turystyczne. W sklepach znajdziemy wiele różnych modeli. Z takiego łóżeczka możemy korzystać już od pierwszych tygodni życia maluszka. Jest ono miękkie oraz zapewnia bezpieczeństwo dziecku w nocy. Możemy zdecydować się na dwupoziomowe łóżeczko. Sprawdzi się w pierwszych miesiącach życia naszego dziecka. Jeśli niemowlak będzie znajdował się wyżej, to rodzicom zdecydowanie będzie zadbać o jego potrzeby, bez potrzeby nadwyrężania kręgosłupa. Wybierając łóżeczko turystyczne dla dziecka warto zwrócić szczególną uwagę na jego wytrzymałość. Różne modele mają ograniczenia nie tylko co do wagi dziecka, ale też co do jego wzrostu…

Leave a comment