Zamykanie naczynek- w Gdańsku- co warto wiedzieć?

Zamykanie naczynek w Gdańsku to jedna z ofert gabinetów medycyny estetycznej i kosmetologicznych. Zabiegi mają charakter upiększający, ale jednocześnie wpływają także na poprawę mikrokrążenia. Co warto o nich wiedzieć?

Zamykanie naczynek, a predyspozycje

Naczynka zaczynają być widoczne, gdy rozszerzają się lub pękają. Problem pojawia się, gdy naczynka są słabe, mało elastyczne i mają skłonność do kruszenia. Powodów takiej sytuacji może być wiele, ale podstawowym są predyspozycje genetyczne. Częściej występują u osób ze skórą cienką, jasną i wrażliwą. Pęknięte naczynka tworzą na skórze sieć, która jest w różnym stopniu widoczna.

Zamykanie naczynek na twarzy w Gdańsku – jakie zabiegi wybrać?

Zamykanie naczynek na twarzy w Gdańsku można wykonać, wybierając jedną z kilku dostępnych metod:

  • Laser Quadrostar Pro Yellow. Działa na oksyhemoglobinę docierając do źródła problemu, nie wywołuje podrażnień. Sesja trwa od 30 do 60 minut, jest bezbolesny,
  • Harmony XL PRO Dye-VL. Służy do niwelowania zmian naczyniowych i rumienia na twarzy. Laser w krótkim czasie, silnie działa na naczynka, wpływając ich uszczelnienie. Jest bezbolesny i całkowicie bezpieczny nawet dla skóry wrażliwej. Zabieg trwa od 15 do 60 minut,
  • laser VariteLite 532 nm lub laser VariteLite 940 nm. Sesja trwa do 60 minut, jest bezbolesna.

Zobacz, jak wygląda laserowe zamykanie naczynek na twarzy w Gdańsku – Clinica Cosmetologica udostępniła nam zdjęcia z zabiegu:

Usuwanie naczynek w Gdańsku – rodzaje zabiegów na nogi

Kolejną serią zabiegów są zabiegi laserowe na zamykanie naczynek na nogach:

  • Laser Harmony Baby Rejuve Long Pulsed Nd:YAG 1064 nm, czyli laser neodymowo-yagowy opiera się na świetle pulsacyjnym, które świetnie wchłania nie tylko hemoglobinę, ale też wodę. Wykonywany jest bez znieczulenia, trwa od 15 do 90 minut,
  • Laser VariLite 532 NM i 940 NM to laser diodowy, który wnikając do skóry, zamyka rozszerzone i pęknięte naczynka w kolorze niebieskim i czerwonym. Jest bezbolesny. Trwa do 60 minut, nie wymaga znieczulenia,
  • QuadroStar Pro Yellow. Wiązka lasera trafia dokładnie w źródło problemów nie powodując podrażnienia sąsiadujących tkanek.

Zamykanie naczynek – efekty, przygotowanie

Zamykanie naczynek to w pełni bezpieczny zabieg, który powoduje zamknięcie naczynek, a przez to ograniczenie ich widoczności na powierzchni skóry twarzy i ciała. Efekty zauważalne są po całej serii zabiegów, która w zależności od konkretnej metody może obejmować od jednego do nawet 8 zabiegów. Efekty mogą utrzymywać się trwale lub przez rok, na co wpływ mają również czynniki indywidualne, ale także odpowiednio dobrana pielęgnacja skóry. W związku z tym w niektórych przypadkach należy wykonywać zabiegi przypominające.

Pielęgnacja jest niezwykle ważna, ponieważ pozwala podtrzymać efekt uzyskany przy pomocy zabiegów. Należy stosować kosmetyki przeznaczone do cery naczynkowej, najlepiej takie zalecone przez kosmetologa. Co więcej, warto podkreślić, że kosmetyki należy stosować regularnie, aby uzyskać pożądany efekt. Zawierają one zwykle składniki aktywne wspierające działanie naczyń krwionośnych, zapobiegające ich ponownemu pękaniu za sprawą wzmacniania ścian naczyń krwionośnych. Aby uniknąć negatywnych konsekwencji, jak i ewentualnych skutków ubocznych zabiegi należy wykonywać wyłącznie w profesjonalnym gabinecie, najlepiej pod okiem kosmetologa, a nie kosmetyczki.

Podsumowanie

Podsumowując, zamykanie naczynek to zabieg, który zwykle wykonywany jest z użyciem nowoczesnego lasera. W związku z tym jest w pełni bezpieczny i nieinwazyjny, pomagając pozbyć się nieestetycznego problemu.

FAQ

1. Czy laserowe zamykanie naczynek jest zabiegiem o trwałych efektach?
Specjaliści wskazują, że efekty zabiegów laserowych mogą utrzymywać się przez rok lub trwale, co zależy od kilku czynników. Oprócz predyspozycji indywidualnych efekt zależy również od pielęgnacji skóry.

2. Czy zamykanie naczynek jest bolesne?
Nie, nowoczesne urządzenia do wykonywania zabiegów minimalizują ból i dyskomfort związany z zabiegiem.

3. Czy zamykanie naczynek wykonywane jest ze znieczuleniem?
Metody laserowe zamykania naczynek odbywają się bez znieczulenia, ponieważ są niemal bezbolesne, a ponadto lasery posiadają specjalny system chłodzący.

Leave a comment