Przesyłki kurierskie – ile kosztuje wysłanie paczki kurierem?

Przesyłki kurierskie nadają różne osoby. Czasem są to sprzedawcy internetowi, którzy wysyłają ich tysiące w miesiącu. Są to także sporadycznie wysyłane prezenty do najbliższych w innych miastach. Niektórzy regularnie nadają paczki, na przykład przy sprzedawaniu swoich starych ubrań online. Są to także duże firmy, które zajmują się regularną dostawą różnych produktów. Wszystko to określa się mianem przesyłek kurierskich. Jednak niektórzy jeszcze nigdy nie mieli z tym do czynienia, aż nagle przychodzi dzień, w którym muszą coś wysłać. Ile to właściwie kosztuje i jak to zrobić?

Jakie firmy kurierskie są popularne w Polsce?

Zacznijmy od tego, jakie firmy kurierskie są dostępne w Polsce. Jest ich naprawdę wiele! Jednak tylko kilka jest bardzo popularnych i to z ich usług najczęściej korzystamy. Są to zarówno zagraniczne firmy, które mają swoje oddziały na całym świecie, jak i krajowe, mniejsze przedsiębiorstwa. Jednak także prężnie się rozwijają i oferują wysokiej jakości usługi. Każda firma ma swoje własne ceny, zasady i sposób przeprowadzania dostawy paczek. Ci najpopularniejsi kurierzy w Polsce to między innymi InPost, DHL, DPD, FedEx, Paczka w Ruchu oraz GLS.

Ile kosztują przesyłki kurierskie?

W zależności od tego, ile waży nasza przesyłka, jakie ma wymiary oraz dokąd chcemy ją wysłać, jej cena będzie inna. Dodatkowo każda firma kurierska ma inny cennik. Zobaczmy więc, od jakiej kwoty zaczynają się opłaty za przesyłki kurierskie u różnych kurierów. Zdecydowanie najtaniej będzie w dość nowej opcji, którą jest Paczka w Ruchu. Tam przesyłki zaczynają się już od 6,31 zł (plus VAT). To bardzo konkurencyjna cena! Również tanią opcją będzie wybór paczkomatów InPost. Ceny startują od 8,99 zł (plus VAT). Dużą zaletą jest szybkie dostarczanie przesyłek. Co z resztą firm kurierskich?

Ile kosztuje kurier DPD, DHL i FedEx?

Nie da się ukryć, że dwie wcześniej wymienione opcje są naprawdę konkurencyjne dla innych ofert. Jednak trzeba mieć na uwadze, że przy ich wyborze samodzielnie dostarczamy paczkę do punktu nadawczego. Jeśli chcemy, aby kurier przyjechał pod nasze drzwi, musimy zdecydować się na droższe rozwiązanie. Może być to na przykład kurier DPD. To opłacalna oferta, w której ceny zaczynają się od 14,99 zł (plus VAT). Droższe, ale także sprawdzone i szybkie opcje to DHL i kurier FedEx. Pierwsza z nich ma ceny od 15,66 zł (plus VAT), z kolei druga od 17,85 zł (plus VAT).

Wysyłaj tak jak lubisz!

Aby wysłać przesyłkę kurierską masz naprawdę szereg możliwości. Sam zdecyduj, co jest dla Ciebie najważniejsze! Niska cena? Szybka wysyłka? Wygodny odbiór paczki od nas czy dostarczenie do punktu nadawczego kiedy tylko chcesz? Dostosuj wszystkie opcje dokładnie tak, jak chcesz! Masz naprawdę dużo do wyboru. Korzystaj ze sprawdzonych firm, które z pewnością spełnią Twoje oczekiwania.

Leave a comment