Jak zadbać o włosy aby były zdrowe i mocne?

Marzeniem każdej kobiety są błyszczące, zdrowe i mocne włosy, niestety często zdarza się, że czegoś im brakuje. Nagminnie wypadają, są suche i łamliwe lub za bardzo się przetłuszczają, mają nie taki kolor albo za wolno rosną. Istnieje cały szereg zabiegów i czynności, którymi możemy wspomóc wygląd i kondycję naszych włosów podczas codziennej pielęgnacji.

Jak pielęgnować włosy?

Przede wszystkim warto postawić na naturalne środki pielęgnacyjne dedykowane do konkretnego typu włosów. Dobrze dobrany szampon poprawi nie tylko jakość włosów, ale wpłynie korzystnie na skórę głowy, a odżywka dostarczy wartościowych składników i ułatwi rozczesywanie, co zapobiegnie wyrywaniu włosów razem z cebulkami. Podczas mycia głowy warto delikatnie masować skórę głowy, co pobudzi mieszki włosowe. Umyta głowa nie powinna zbyt długo znajdować się w zawiniętym ręczniku, a suszenie włosów suszarką powinno odbywać się z dużej odległości, a następnie kiedy włosy są już suche powinniśmy zmienić powietrze na zimne i jeszcze przez chwilę wyrównać poziom temperatury.

Wartościowa dieta ratunkiem dla zniszczonych włosów

Wiele witamin i minerałów trafia do naszego organizmu wraz z pokarmem, dlatego dieta ma ogromne znaczenie dla naszych włosów. Jeżeli chcemy poprawić ich kondycję powinniśmy wybierać produkty bogate w witaminy A, C, E, witaminy z grupy B, cynk, miedź, żelazo, nienasycone kwasy tłuszczowe czy pełnowartościowe białko. Nasze włosy z pewnością podziękują jeżeli na talerzu zaczną gościć warzywa i owoce (np. pietruszka buraki, morele), ryby, ciemne pieczywo, a ilość soli, cukrów i niezdrowych węglowodanów zostanie ograniczona do minimum.

Suplementacja odpowiednia dla każdego rodzaju włosów

Poza nieprawidłową dietą i pielęgnacją, na stan naszych włosów ma wpływ więcej czynników. Miedzy innymi przewlekły stres, przemęczenie, warunki atmosferyczne, a nawet przebyte choroby. Zazwyczaj po suplementy diety sięgamy w momencie kiedy odczuwamy skrajne niedobory i zaburzenia w funkcjonowaniu naszego organizmu. Warto pamiętać, że w takich przypadkach na efekty jakiejkolwiek kuracji będziemy czekać dłużej i będzie to dla nas bardziej kosztowne. Podobnie jest z włosami. Jeżeli zauważyłaś, że często się łamią, wypadają, są słabe i pozbawione blasku, a nawet tracą kolor, poszukaj suplementu, który uczyni je mocniejszymi i będzie działał kompleksowo.

Takim preparatem może być Locerin https://medsense.pl/locerin/, czyli suplement chroniący przed wypadaniem włosów, mający wpływ na wzmocnienie struktury włosa i przyspieszający porost nowych i zdrowych włosów. Locerin to suplement diety dla kobiet, który zawiera skrzyp polny, pokrzywę zwyczajną, biotynę i wyciąg z organicznych kiełków groszku zielonego. Swoim naturalnym składem podbił serca wielu Polek, a efekty jego działania możemy zobaczyć po pozytywnych opiniach wielu Klientek dostępnych na stronie producenta. W składzie znajdziemy również sporo witamin, mikro i makro elementów, które nie tylko korzystnie wpływają na włosy, ale także paznokcie i mogą być źródłem uzupełnienia niedoborów witaminowych, których nie dostarczamy razem z dietą.

Leave a comment