Indoor – przewodnik po technice uprawy konopi w pomieszczeniu

Indoor, czyli sposób uprawy marihuany w pomieszczeniach, to złożony temat. Przed jej rozpoczęciem należy wziąć pod uwagę wiele różnych czynników. Wszystkie one mają wpływ na jakość uzyskiwanych nasion i na zdrowie samych roślin.

  • Najpierw upewnij się, że pomieszczenie, w którym będziesz ją uprawiać, jest wolne od zanieczyszczeń i ma odpowiednią wentylację.

  • Musisz także zdawać sobie sprawę z tego, jakiego rodzaju światła do uprawy są niezbędne dla twoich roślin i ile energii będą zużywać.

  • Następnie musisz zastanowić się, czy jako podłoże do uprawy użyjesz gleby, czy hydroponiki i zdecydować o odpowiednich składnikach odżywczych dla swoich roślin.

  • Powinieneś również rozważyć rodzaj systemu nawadniania, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i znaleźć system filtracji wody, który pasuje do Twojego budżetu i potrzeb.

  • Istnieje wiele różnych rodzajów pojemników na rośliny, które możesz zastosować. Popularne są doniczki z tkaniny lub doniczki plastikowe – każdy rodzaj ma swoje zalety i wady.

Jak zacząć uprawę konopi indoor – poradnik dla początkujących

Ten przewodnik jest przeznaczony dla osób zainteresowanych uprawą konopi w domu lub na własny użytek. Wiedza tu zawarta przyda się osobom początkującym w tym temacie, które niewiele wiedzą o samych konopiach i uprawie typu indoor.

Roślina marihuany, znana również jako konopie indyjskie, jest uprawiana od tysięcy lat. Najwcześniejsze odnotowane użycie rośliny marihuany pochodzi z Chin, z trzeciego tysiąclecia przed naszą erą. Używano jej leczniczo i rekreacyjnie, a także do wyrobu odzieży czy papieru.

Obecnie dostępnych jest wiele różnych odmian konopi, które można uprawiać w pomieszczeniach lub na zewnątrz, w zależności od lokalizacji i preferencji. Różne szczepy mają różny wpływ na organizm; niektóre sprawiają, że konsument jest bardziej zrelaksowany, a inne działają bardziej energetyzująco.

Namioty do uprawy marihuany indoor

Wykorzystywanie namiotów do uprawy marihuany w pomieszczeniach, to rosnący trend w branży medycznej.

Najczęściej stosuje się kryte namioty. Są one często używane zarówno do użytku komercyjnego, jak i w przypadku upraw domowych na własny użytek. Zapewniają idealne środowisko do rozkwitu roślin konopi w hodowli typu indoor.

Być może zastanawiasz się: dlaczego takie namioty nie są wykorzystywane do uprawy innych roślin lub roślin ozdobnych? Odpowiedź jest prosta: konopie potrzebują 12-16 godzin światła dziennie (w zależności od obciążenia) i powinny mieć dostęp do świeżego powietrza, wymienianego co kilka godzin. Bez spełnienia tych dwóch wymagań twoja uprawa szybko umrze.

Nawilżacze i osuszacze powietrza w uprawie indoor

Nawilżacze i suszarki powietrza służą do regulacji wilgotności w uprawie marihuany w pomieszczeniach (indoor). Pomagają kontrolować temperaturę i utrzymać wysoki poziom wilgotności, który jest potrzebny do optymalnego wzrostu roślin. Eliminują również konieczność spryskiwania roślin wodą.

Nawilżacze i osuszacze powietrza mogą być używane przez hodowców indywidualnych lub profesjonalnych. Czynnikami, które je różnicują, są rozmiar, zużycie energii, poziom hałasu i cena.

Światło wymagane w uprawie marihuany indoor

Ile światła wymaga uprawa typu indoor? Oświetlenie jest ważne przy uprawie marihuany w pomieszczeniach, ponieważ to właśnie ono powoduje wzrost rośliny. Hodowcy konopi w pomieszczeniach używają światła naturalnego lub sztucznego. Zazwyczaj preferują oświetlenie sztuczne, ponieważ uzyskują dzięki temu bardziej stały poziom światła niż naturalne światło słoneczne. Światło sztuczne można kontrolować, aby dopasować je do potrzeb rośliny.

Uprawa marihuany indoor – podłoże uprawowe

Uprawa marihuany w pomieszczeniach nie jest szczególnie skomplikowana. Wystarczy zrozumieć, jak dbać o roślinę w uprawie indoor i jak uprawiać ją na sztucznym podłożu. Najlepszym podłożem do wzrostu jest ziemia lub kokos. Możesz również użyć wełny mineralnej, perlitu lub wermikulitu, jeśli chcesz, aby twoje rośliny rosły szybciej.

Leave a comment