Czy warto postawić na żaluzje drewniane? 

Zastanawiasz się dlaczego inne osoby tak chętnie sięgają po żaluzje drewniane?  W poniższym artykule przybliżymy Ci ich temat, wskazując między innymi na zalety tego rozwiązania.

Zalety żaluzji drewnianych 

Do podstawowych zalet żaluzji drewnianych zaliczamy łatwość obsługi. Ich instalacja jest bardzo prosta, tym bardziej że producenci do zestawów montażowych dołączają szczegółową instrukcje krok po kroku. Sznurki gwarantują Ci wygodne sterowanie oraz precyzyjną regulacje zaciemnienia pomieszczenia. 

Żaluzje drewniane (jak np. te z oferty firmy Winrol – www.winrol.com.pl) zapewniają nam komfort termiczny zarówno latem… jak i zimą! Latem ograniczają one dostęp promieni słonecznych do wnętrza, dzięki czemu unikamy nagrzewania pomieszczeń. Z kolei w zimę żaluzje drewniane zatrzymają ciepło, które najczęściej ucieka właśnie przez okna. Tym samym stają się one dodatkową ochroną przed zimnem. W czasach ogromnej inflacji oraz nieustannych podwyżek kosztów ogrzewania – ma to ogromny i pozytywny wpływ na nasz budżet domowy. 

Decydując się na zakup żaluzji drewnianych wybieramy jeden z najtrwalszych dostępnych materiałów w kontekście osłon okiennych. Drewno w tym przypadku nie niszczy się pod wpływem silnego promieniowania UV, nie nagrzewa się oraz nie odbarwia. Decydując się na ich zakup zyskujemy osłony okienne na wiele sezonów, nie musząc przejmować się o ich uszkodzenie lub jakiekolwiek zużycie. 

Jakie wyróżniamy rodzaje żaluzji drewnianych?

Żaluzje drewniane wyróżniamy głównie na podstawie materiału z którego są one tworzone. Znajdziemy wśród nich na przykład drewno:

  • bukowe 
  • lipowe
  • dębowe
  • sosnowe

Oczywiście żaluzje drewniane wykonywane są zarówno z litego drewna, a więc z jednego rodzaju, jak i z kilku wymieszanych gatunków. 

Oprócz gatunków samego drewna, żaluzje drewniane dzielimy pod kątem grubości lamela. Chodzi w tym przypadku o poszczególne listewki, które chronią nas przed promieniami słońca. Najczęściej wyróżniamy lamele 25mm i 50mm. Żaluzje drewniane 25mm możemy zamontować między innymi na ramie okna w przeciwieństwie do 50mm, które są na to zbyt ciężkie. Taki rodzaj żaluzji nadaje się do montażu bezpośrednio do okna, ze względu na swoją masywność i ciężar. 

Do jakich aranżacji najbardziej pasują żaluzje drewniane? 

Zastanawiasz się czy żaluzje drewniane pasują do Twojego wnętrza? Są one na tyle uniwersalne, że z powodzeniem możemy wkomponować je w dowolny wystrój pomieszczenia, w którym zamierzamy je zamontować.  Pod kątam aranżacji, żaluzje drewniane szczególnie wpasowują się w styl:

  • skandynawski
  • retro
  • boho

Naturalny akcent w postaci żaluzji drewnianych idealnie pasuje do każdego pomieszczenia, będąc zarówno stylowym dodatkiem jak i zapewniając nam komfort termiczny przez cały rok. Dokładając do tego wygodę w obsłudze i łatwość montażu – wybór żaluzji drewnianych jest jednym z najlepszych możliwych opcji wśród osłon okiennych.

Jeżeli cenisz sobie design, trwałość, uniwersalność oraz funkcjonalność, będzie to idealny wybór dla Ciebie! Pamiętaj również, że bez względu na to jaki kolor drewnianych żaluzji wybieramy, zawsze wprowadzają one do pomieszczenia ciepło, przytulność oraz odrobinę natury.

Autor: Sarmata (wszelkie prawa zastrzeżone)

Leave a comment