Przedszkole językowe Świdnica – czy to się opłaca?

Znajomość języków to furtka na świat. Wie o tym każdy – czy to młody, czy stary. Ze względu na chęć rozwoju Polacy wyjątkowo chętnie uczą się języków obcych w ostatnich latach. Jest to bardzo pozytywny trend, ponieważ czyni nas bardziej konkurencyjnymi na rynkach międzynarodowych. Jednocześnie musimy pamiętać, że wraz z wzrastającą liczbą osób władających biegle obcą mową, rośnie również konkurencja na wewnętrznym rynku pracy. Już obecnie brak znajomości dwóch języków może być dużym utrudnieniem w znalezieniu dobrze płatnej pracy. Jak zadbać o to, aby nasze dziecko odnalazło się w takich warunkach wkraczając w dorosłe życie? Wyjściem może być przedszkole językowe w Świdnicy. Czym charakteryzuje się ta placówka i dlaczego warto korzystać z jej oferty?

Co oferuje przedszkole językowe w Świdnicy?

Dzieci to istoty, które kochają się uczyć. Choć nie siedzą godzinami przed książkami czy encyklopedią, natura skłania je do naturalnego poznawania świata. Chłonne jak gąbka, młode umysły są więc najlepszym materiałem do zaszczepienia podstaw języka obcego. Wiedzą o tym pedagodzy w przedszkolu językowym w Świdnicy. Z tego względu placówka zdecydowała się na wprowadzenie do oferty szkoły językowej dla najmłodszych. Co to dokładnie oznacza?

Posyłając dziecko do przedszkola językowego w Świdnicy możemy mieć pewne obawy, iż nasz maluch przestanie aktywnie mówić w ojczystym języku lub pojawią się u niego trudności z wybieraniem naturalnego klucza komunikacyjnego. Są to wątpliwości, które występują zwykle u osób nie interesujących się uprzednio zdolnościami lingwistycznymi człowieka, dlatego jeśli należysz do tego grona, bardzo dobrze, że szukasz sprawdzonych informacji w sieci. Okazuje się bowiem, że uczenie małego człowieka kilku języków równocześnie nie jest problemem i przynosi jedynie pozytywne skutki. Szczególnie sprawdza się metoda stosowana przez przedszkole językowe w Świdnicy, która zakłada wykorzystywanie naturalnych predyspozycji językowych, a także innych zmysłów w procesie nauki.

Przedszkole językowe w Świdnicy – schemat zajęć

Skoro nabyłeś/aś już pewności, że uczenie dziecka kilku języków równocześnie nie zagraża jego rozwojowi intelektualnemu i psychicznemu, z pewnością zastanawiasz się, jak wyglądają zajęcia w przedszkolu językowym w Świdnicy. Po pierwsze należy podkreślić, że dzieci spotykają się na regularnych lekcjach (w formie zabawy) z tym samym lektorem. Maluchy nie są zmuszane do sztywnego siedzenia i powtarzania słówek, ale raczej chłoną wiedzę poprzez gry, piosenki czy rymowanki. Nieodłączną częścią edukacji językowej, którą gwarantuje przedszkole językowe Świdnica, jest wdrażanie materiałów audio/wideo do całego procesu.

Podczas zajęć w przedszkolu językowym w Świdnicy żaden lektor i opiekun nie ograniczają ekspresji ruchowej dziecka. Co więcej, specjaliści zalecają nawet włączenie kinestetycznych elementów w naukę obcej mowy. Dzięki zaabsorbowaniu wszystkich zmysłów, podopieczni placówki bardzo szybko robią postępy. Systematyczne powtarzanie zwrotów i słówek podczas gier i zabaw sprawia, iż maluchy już po kilku miesiącach mogą rozumieć język obcy lepiej, aniżeli po kilku latach spędzonych w szkolnej ławce.

Od kiedy mogę zapisać dziecko do przedszkola językowego w Świdnicy?

Jak wspomniano wcześniej, edukacja lingwistyczna jest tym bardziej skuteczna, im wcześniej ją rozpoczniemy. Z tego względu część rodziców decyduje się na mówienie do dziecka w języku obcym już w domowym zaciszu. Aktywny udział w zajęciach maluchy mogą jednak wziąć dopiero po ukończeniu 2 roku życia. Przedszkole językowe w Świdnicy umożliwia zapisy do grupy podstawowej dzieciom w wieku od 2.5 do 4 lat. Już w tym okresie lektorzy pracować będą z naszą pociechą nad przedstawianiem się, reagowaniem na prośby, określaniem cech przedmiotów i liczeniem.

Oprócz grupy wstępnej stworzono również inne kategorie wiekowe. Tak oto podopieczni przedszkola językowego w Świdnicy uczęszczają na zajęcia dla dzieci od 4 do 8, od 6 do 8 oraz od 8 do 12. Co istotne, program jest każdorazowo dopasowany do wieku i możliwości intelektualnych dzieci, dlatego nie musimy obawiać się, że nasz maluch zostanie przeciążony materiałem w tym zakresie.

Leave a comment