Korzyści płynące z picia mleko koziego

Mleko kozie jest szeroko znane na całym świecie, szczególnie w krajach położonym na Bliskim i Środkowym Wschodzie. Od tysięcy lat ludzie ubóstwiali ten gatunek mleka, ze względu na jego wartości odżywcze.

W dzisiejszej dobie panuje swego rodzaju trend, zdrowa żywność jest rozpowszechniana i promowana w różnoraki sposób. Wśród niej znalazło się mleko kozie, które czasami zapomniane stopniowo wraca do łask.
Warto odpowiedzieć sobie jednak teraz na podstawowe pytanie. Czy mleko kozie jest smaczne? Jakie skutki będzie my odczuwać pijąc je regularnie? Oto odpowiedź. Jeżeli chodzi o sam smak mleka koziego możemy go polubić albo nienawidzić.

Mleko kozie, ze względu na to , iż zawiera zwykle więcej tłuszczów niż mleko krowie ma zdecydowanie silny, intensywny smak. Zapach też jest dość mocno odczuwalny, przy czym nie każdy będzie jego wielbicielem.
Mleko kozie jest szczególnie polecane dla osób, którym doskwiera nietolerancja laktozy, występującej w mleku krowim. Jest to zatem doskonała alternatywa, która z pewnością wyjdzie nam na zdrowie.

Komu szczególnie polecane jest regularne picie tego napoju?

Przede wszystkim alergikom, rekonwalescentom, osobom cierpiącym na osteoporozę, a to ze względu na wysoki procent występowania składników mineralnych przede wszystkim wapnia. Mleko kozie przyda się także w profilaktyce nowotworów, gdyż dzięki niemu nasz organizm będzie lepiej przyswajał takie pierwiastki jak żelazo czy miedź.

Mleko kozie można podawać spokojnie niemowlętom, szczególnie wtedy jeżeli matka nie jest w stanie karmić dziecka. Wszystko dlatego, iż kozie mleko ma bardzo zbliżony skład do mleka matki. Ten rodzaj mleka jest także doskonały dla osób cierpiących na problemy z trawieniem , refluksem żołądkowo-przełykowym, gdyż jest napojem skrajnie lekkostrawnym.
Szczególnie warto docenić to, że mleko kozie jest pozbawione metali ciężkich i wszystkich zanieczyszczeń, gdyż kozy to bardzo czyste zwierzęta, a dzięki odpowiednim procesom zachodzącym wewnątrz ich organizmów, mleko jest nieskazitelnie czyste. Okazuje się tak dlatego, że według przeprowadzonych badań koza jest jedynym wśród niewielu zwierząt hodowlanych, która z niezwykłą skutecznością filtruje wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia z pożywienia do niej docierającego.

O czym powinniśmy pamiętać jeżeli zdecydujemy się na regularne picie tego napoju bogów? Spożywać go z rozsądkiem, zgodnie z zasadą co za dużo to nie zdrowo.

Leave a comment