Czytam dziecku: książka dla dziecka do 3 lat

Czytanie dziecku powinno być czynnością wykonywaną każdego dnia. Dla wielu rodziców jest to rytuał przed snem, inni czytają, gdy chcą mieć chwilę wytchnienia od biegania za ruchliwym dzieckiem. Każdy moment jest dobry, by zadbać o rozwój umysłowy młodego człowieka. Wybór odpowiedniej pozycji ze wszystkich dostępnych na rynku pozycji jest bardzo trudny, dlatego chcemy przybliżyć najciekawsze z nich, w które warto zabezpieczyć dziecięcą biblioteczkę domową. Każde dziecko rozwija się inaczej, stąd trudno czasami przewidzieć, co będzie idealne, ale my w zanadrzu mamy kilka dobrych propozycji dla każdego.

TOP 3 mniej znanych pozycji:

Termo-dynamika – Ruth Spiro i ilustracje Irene Chan

Pewnie dla wielu osób ta propozycja na pierwszy rzut oka wydaje się dziwna. Bo jak to, uczyć malucha w wieku do lat trzech tego, czego nie rozumieją nawet dorośli? Właśnie tak! Jeśli coś jest dobrze wyjaśnione, to jest szansa, że zrozumieją to nawet najmłodsi, w takiej wersji, która jest zrozumiała dla dziecka.

Seria: „Bobas odkrywa naukę” to ciekawa opcja, by pokazać dziecku, jak działa świat, w najprostszy możliwy sposób. Inne książki dla najmłodszych z tej serii, to np.: „Grawitacja” i „Kwarki”.

Panda i mądrości ZEN – Jon J. Muth

Autor proponuje nam trzy opowiadania połączone w jedną książkę. Uczą one młodego człowieka, jak ważne jest utrzymywanie dobrych relacji z innymi ludźmi i dbać o środowisko naturalne. Równowaga w życiu to jedna z podstaw sztuki zen. Nawet jeśli nie przekonuje nas filozofia wschodu, są to praktyczne życiowe porady, które powinniśmy stosować w naszym życiu.

Seria: seria książeczek o pandzie zawiera więcej pozycji, np.: „Nowe przygody pandy”, „Zdumiewające opowieści pandy”.

Pan Kuleczka – Wojciech Widłak

Idealny, przesympatyczny dorosły, który opiekuje się kaczką Katastrofą, psem Pypciem i muchą Bzyk-Bzyk. Książka składa się z 11 krótkich opowiadań – dzięki temu sprawdzi się idealnie jako bajeczka dla malucha jak i książka dla nieco starszych dzieci, które lepiej rozumieją treść bajki i mogą wyciągnąć z niej morał. Troszkę starsze dzieci mogą też uczyć się czytania dzięki prostym historiom zapisanym odpowiednio dużymi literami.

Seria: opowieści o Panu Kuleczce i jego podopiecznych, znajdziecie w kilku książkach wchodzących w skład serii. Wszystkie są pięknie wydane i tworzą cudną kolekcję.

Leave a comment