XXII OOM w Sportach Letnich

  • s1.jpg
  • s2.jpg
  • s3.jpg
  • s4.jpg
  • s5.jpg

Dolny Śląsk - region który porusza


Jest takie miejsce, gdzie bez względu na pogodę, porę roku, Twoje zainteresowania i nastrój – jesteśmy w stanie Cię zaciekawić, zachęcić do aktywności i zainteresować. Sobą, tym co mamy, tym co można u nas odkryć i zobaczyć. Zapraszamy Cię na Dolny Śląsk – region pełen tajemnic, ale tajemnic, których sami będziecie mogli dotknąć. Tajemnic, które będziecie mogli poczuć, zobaczyć, zgłębić. Zapraszamy do odkrycia tajemniczego Dolnego Śląska.

U nas będziecie przyjęci iście po królewsku, mamy bowiem największą w kraju liczbę zamków i pałaców. Miejsc, które są żywą lekcją historii, w których murach krąży najwięcej legend o duchach, które kryją opowieści o licznych wojnach między rodami i narodami. Do tych najbardziej znanych zabytków Dolnego Śląska należą m.in. Zamek Książ, Zamek Czocha, Bolków, Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim, czy Pałac Wojanów. To właśnie przed Wami mogą one otworzyć swoje tajemnice. Wystarczy tylko dać się zaprosić.

Dla lubiących zadania na wysokim poziomie mamy z kolei do zdobycia góry. Śnieżka, Wielka Sowa, Śnieżnik, czy Szczeliniec Wielki – to miejsca na Dolnym Śląsku, których zdobycie przynosi ogromną satysfakcję, a włożony wysiłek każdorazowo nagradzany jest przepięknymi widokami.

Mamy też w sobie coś z bajki, dlatego proponujemy Wam również wycieczkę nad Kolorowe Jeziorka, które zauroczą każdego. Mamy coś z filmów akcji – dlatego zapraszamy do odwiedzenia Podziemnego Miasta Osówka oraz Kopalni Złota w Złotym Stoku. Mamy coś z grozy – dla tych, którzy zdecydują się na nocne zwiedzanie któregoś z naszych zamków.

Na Dolnym Śląsku masz możliwości rozwijania swoich pasji. To u nas przecinają się szlaki piesze, narciarskie, rowerowe i te kulturowe. W Świeradowie - Zdroju można skorzystać z bogatej oferty single trucków, czyli jednokierunkowych leśnych ścieżek rowerowych. W Bardzie możecie wybrać się na pełen przygód spływ pontonowy, a w Kłodzku pospacerować po parku miniatur ulokowanym wśród przepięknych kwiatów. W Kletnie zaprasza jedna z najciekawszych polskich jaskiń – Jaskinia Niedźwiedzia. Zieleniec z kolei kusi turystów zimą zapraszając na narty, latem zaś na piesze wędrówki i rowerowe wyprawy.

Jakikolwiek rodzaj aktywności preferujesz, tu na Dolnym Śląsku z pewnością znajdziesz swoje miejsce. Bo Dolny Śląsk to miejsce, które nie zna nudy. Miejsce aktywnego wypoczynku, odwieczna zagadka dla dociekliwych badaczy, oaza spokoju dla kuracjuszy.
Daj się zaprosić.

 

Zamek Książ

 

Szanowni Państwo, w załączeniu podajemy Komunikat nr 1 Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich Dolny Śląsk 2016.

 

Aktualności

Najnowsze wyniki

maj 2016
P W Ś C Pt S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Partnerzy